Alterglob válaszok a 21. században

Nyereség és etika

Szerzők

  • Emese Borbély Budapesti Műszaki Főiskola

Absztrakt

A megállíthatatlanul mélyülő szakadék gazdagok és szegények, Észak és Dél között egyre több ember, mind nagyobb mértékű lecsúszásával jár együtt. Miközben a nélkülözők, nyomorban élők, mindenféle betegségeknek, járványoknak, éhezésnek, bűnözésnek, ökológiai katasztrófáknak kitett emberek száma folyamatosan növekszik, addig a világ vezető országaiban fokozódik a tőkefelhalmozás, s az annak profitorientált felhasználására épülő jólét. A nemzetközi segélyezés legfeljebb a lelkiismeret-furdalás ellen használ, a fejlesztésekből sokkal nagyobb hasznot húznak a befektetők, mint a megsegíteni szándékozottak. A szerző gondolatébresztő cikkével a nyereség, a profit hátterére, annak etikátlanságára kívánja felhívni a figyelmet, hangsúlyozva, hogy ma már vannak más alternatívák, melyek a Föld, az emberiség fenntartható fejlődését tartják szem előtt.

Információk a szerzőről

Emese Borbély, Budapesti Műszaki Főiskola

közgazdász, a Budapesti Műszaki Főiskolán tanársegéd, a Bécsi Közgazdaságtudományi Egyetem Ph.D. hallgatója. Kenyában dolgozott önkéntesként, a Taita Alapítvány Afrikai Gyermekekért elnöke.

Kutatási terület: etikus finanszírozás, vállalatok társadalmi felelősségvállalása, mikrohitel/finanszírozás

Downloads

Megjelent

2008-06-01

Hogyan kell idézni

Borbély, E. (2008). Alterglob válaszok a 21. században: Nyereség és etika. Afrika Tanulmányok / Hungarian Journal of African Studies, 2(2), 64–70. Elérés forrás https://journals.lib.pte.hu/index.php/afrikatanulmanyok/article/view/4671

Folyóirat szám

Rovat

Tanulmányok