Azonosítási rendszerek az elektronikus anyakönyvi igazgatásban
DOI:
https://doi.org/10.47272/KIKPhD.2023.1.5Kulcsszavak:
Elektronikus anyakönyv, azonosítási rendszerek, adatszolgáltatásAbsztrakt
A téma célja, hogy bemutassa az elektronikus anyakönyvi rendszer által használt azonosítási rendszereket, mellyel az elektronikus anyakönyvben tárolt adatok megőrzése, adatvédelmi szempontból történő megóvása történik. A tanulmány elhelyezi a közigazgatásban használt azonosítási rendszerek között az elektronikus anyakkönyv által használt azonosíási rendszereket. A cikk eloszlatja azt a tévhitet, hogy az elektronikus anyakönyvben adatvesztés történhet. Rávilágít arra, hogy adatvesztés csak is kizárólag emberi mulasztás következménye lehet.
Letöltések
Hivatkozások
Budai, B. B. – Gerencsér, B. S. – Veszprémi, B.: A digitális kor hazai közigazgatási specifikumai. Budapest, Dialóg Campus, 2018.
Budai, B. B.: Az e-közigazgatás fogalma, jogi és stratégiai keretei. Budapest, Dialóg Campus, 2017.
Juhász A.: Az ASP rendszer előtti alkalmazások és az ASP rendszer összehasonlítása. Phd értekezés. Budapest, Budapesti Gazdasági Egyetem, Gazdálkodási Kar, 2018.
Hohmann, B.: The Principles and Fundamental Requirements of the Transparency on the Public Administrative Proceedings. In: P., Suresh (Szerk.): Proceedings of THE IIER. INTERNATIONAL CONFERENCE Dubai, UAE. Dubai, International Institute of Engineers and Researchers (IIER), 2019. 2-3. o.
Hohmann, B.: A digitalizáció személyességi, átláthatósági követelményei a helyi, területi közigazgatási szervek működésére. In: Csefkó, F. (szerk.): Szemelvények a helyi és területi közigazgatás aktuális kérdéseiről. Pécs, A Jövő Közigazgatásáért Alapítvány, 2022.
Hohmann, B.: Az átláthatóság értelmezése és követelményrendszere a közigazgatási hatósági eljárások tükrében. Pécs, Novissima Kiadó, 2022.
Kárpáti, O.: Az elektronikus anyakönyvezés helye és szerepe a magyar közigazgatásban. Phd értekezés. Miskolc, Miskolci Egyetem, 2020.
Kiss, P. J.: Digitális transzformáció egyes akadályai és azok felszámolási lehetőségei a magyar közigazgatásban. Disszertáció. Budapest, Budapesti Corvinus Egyetem, 2021.
Ravasz, P.: Az elektronikus közigazgatás stratégiai kérdései az európai unióban. Debreceni Jogi Műhely, 2018. évi (XV. évfolyam) 1-2. szám. DOI 10.24169/DJM/2018/1-2/6
Virányi, R. V.: Az elektronikus azonosítás és hitelesítés eszközei: az ekártyák és az elektronikus aláírás. Phd értekezés. Miskolc, Miskolci Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kar, 2015.
Zámbó, A. E.: Az elektronikus azonosítás szabályai az elektronikus ügyintézést biztosító szerveknél. JURA 24(1), 2018.
Downloads
Megjelent
Hogyan kell idézni
Folyóirat szám
Rovat
License
Copyright (c) 2023 Közigazgatási és Infokommunikációs Jogi PhD Tanulmányok
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
A cikk felhasználási jogaira bármely harmadik fél számára az első közzétételt követően a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 (CC-BY-NC-SA 4.0) licenc feltételek az irányadók.