Interjú egy moldáv-magyarral
DOI:
https://doi.org/10.15170/HE.2021.22.1.14Kulcsszavak:
magyar mint második nyelv, attitűd, tapasztalatok, interjú, egyéni beszámolóAbsztrakt
Ez egy interjú, amelyet édesanyámmal készítettem, aki – mint moldáv anyanyelvű – 1993–94-ben, 21–22 éves korában kezdett el magyarul tanulni, miután Moldáviában feleségül ment édesapámhoz (aki magyar anyanyelvű), és Magyarországra költöztek. Ma már nagyon jól beszél magyarul. Az interjúban édesanyámat a magyar nyelvhez való viszonyáról és véleményéről, valamint általában a nyelvtanulási tapasztalatairól kérdeztem. Az interjú betekintést nyújt néhány érdekes egyéni tanulói perspektívába, amelyek a nyelvtanulás minden egyes esetét önmagában is egyedivé és érdekesé teszik. A dolgozatot eredetileg egy egyetemi kurzus feladataként készítettem, amelyet a Pécsi Tudományegyetem magyar tudományok mesterképzésén hallgattam.


